چهارشنبه 8 شهریور 1396 / 07:35|کد خبر : 2788|گروه : اقتصادي

بزرگترین کارخانه تولید قارچ دکمه ای شمالغرب کشور در بانه افتتاح شد

بزرگترین کارخانه تولید قارچ دکمه ای شمالغرب کشور در بانه افتتاح شد

امروز از کارخانه تولید قارچ اکیا تک بانه که بزرگترین کارخانه تولید قارچ در شمالغرب کشور است بهره برداری شد.

به گزارش خبرنگار آرباباخبر، امروز  همزمان با پنجمین روز از هفته دولت از  بزرگترین کارخانه تولید و پرورش قارچ دکمه ای شمالغرب کشور در روستای گندمان از توابع بخش آرمرده بانه با حضور مدیر کل جهاد کشاورزی کردستان بهره برداری شد.

کریم شریفی؛ رئیس جهاد کشاورزی بانه در آیین بهره برداری از این پروژه اظهار داشت: پروژه مذکور در مساحت 5 هزار و 780 متر مربع و زیر بنای دو هزار و 60 متر مربع احداث شده است.

وی کل اعتبار برای احداث این کارخانه تولید قارچ در بانه را دو میلیارد تومان برآورد کرد و افزود: 376 میلیون تومان از این اعتبار از محل اعتبارات صندوق توسعه بخش کشاورزی؛ 850 میلیون تومان کمک های فنی و اعتباری در سال 93؛ مبلغ 350 میلیون هم از محل اعتبارات منابع داخلی بانک کشاورزی و 400 میلیون تومان هم توسط سرمایه گذار بخش خصوصی؛ مصطفی موسی زاده تامین شده است.

مدیر جهاد کشاورزی بانه؛ خاطرنشان کرد؛ با افتتاح این کارخانه برای سی نفر بصورت مستقیم و صد نفر دیگر نیز بصورت غیر مستقیم اشتغال ایجاد شده است.

مدیر جهاد کشاورزی بانه؛ قارچ را یکی از محصولات مقرون به صرفه در حوزه کشاورزی دانست و گفت: عدم نیاز به آب؛ بهره برداری متعدد در سال و همچنین محصول دهی در ایام مختلف سال از جمله مزایای کشت قارچ می باشد.

وی رتبه ایران در مصرف قارچ را در کل دنیار جایگاه 13 عنوان کرد و گفت: رتبه استان کردستان در مصرف قارچ با بهره برداری از دو کارخانه بزرگ قارچ در شهرهای بانه و مریوان از جایگاه 14 به ده کاهش یافته است.



برچسب ها :

کارخانهافتتاحقارچبانهارباباخبرپرورش قارچ

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
ArbabaKhabr Telegran Channel

ADS In Website

آخرین اخبار