چهارشنبه 3 آبان 1396 / 11:49|کد خبر : 2887|گروه : سياسي

یادداشت/

زلزله سیاسی با ریشتر بالا در انتظار مدیران کردستان !

زلزله سیاسی با ریشتر بالا در انتظار مدیران کردستان !

مردم فهیم و قدرشناس استان بزرگترین خواسته اشان از استاندار انتصاب شایستگان و دلسوزان واقعی بدور از هرگونه نگاه سیاسی و جناحی می باشد.

به گزارش آرباباخبر، این روزها و با آمدن استاندار جدید سیستم مدیریتی در استان دچار پس لرزه‌های خفیفی شده است البته با گذشت زمان شدت این زمین لرزه‌ها بیشتر و بهتر احساس می گردد تغییر در کالبد مدیریتی استان یک نیاز اجتناب ناپذیر می باشد نیازی که می تواند تاثیر شگرفی در توسعه و عمران استان داشته باشد.

 

 سیستم مدیریتی کنونی در استان کردستان چینشی از انتصابات سیاسی و ستادی و تا حدودی تحمیلی از جریان حاکم است بدون شک اگر واقع بینانه به این مقوله نگاهی بیندازیم در چهارسال گذشته نگاه مدیریتی ارشد استان به انتصاب مدیران برگرفته از بینشی کاملا بارنگ و لعاب سیاسی و جناحی بود. در کمتر انتصاباتی ما شاهد روند برگزیدن شایستگان بدور از این نوع نگاه بودیم  نگاهی که باعث شد تا شایستگان و نخبگان  مدیریتی جامعه تنها به جرم همراه نبودن با جریان سیاسی حاکم کاملا طرد شوند زیرا نگرش برخی از لیدرهای این جریان به دست گرفتن سیستم مدیریتی و کنار زدن نگاه‌های متفاوت دیگر و یا در کل خفه نمودن صدای غیر از صدای خودشان  بود .

 

با روی کار آمدن استاندار جدید و نویدش در آغازین روزهای فعالیتش مبنی بر تغییرات اساسی در مدیریتهای استان بدون نگاه سیاسی و حزبی قطعا با تحقق این وعده شاهد شکوفایی  اقتصادی فرهنگی استان در دوره جدید خواهیم بود.

 

نباید از یاد برد که  استقبال و شادمانی بی نظیر مردم در نقطه نقطه این دیار از انتصاب مهندس مرادنیا بعنوان استاندار کردستان پیام مهمی بود برای اینکه اولا شادمان از انتصاب استانداری فراجناحی و مهمترین پیام به گونه‌ای اعلام نارضایتی از چینش مدیران قبلی. همین شور و شعف مردمی بیگمان رسالت مهندس مرادنیا  را دوچندان خواهد نمود تا در دوره جدید مدیریتی این سیستم حیاط خلوتی جهت قدرت نمایی یک جریان و جناح خاص و یا مهمتر اینکه محل قمار سیاسی عده ای منفعت طلب  نگردد .

 

هرچند استاندارکردستان با توجه به تجربیات ارزنده ای که در سطح ملی و فرامنطقه‌ای از آن برخوردار هستند هرگز اجازه تکرار تراژدی مدیریتی چهارسال قبل را در سیستم مدیران استان نخواهد داد زیرا برخی از این مدیران در زمان حضورشان بر منصب مدیریتی امتحانشان را پس داده اند قطعا عملکردشان در چند سال گذشته گویای این واقعیت است که بازیهای سیاسی اجازه فعالیت در عرصه مدیریتی را به آنان نداده است.

 

اگر بخواهیم نگاهی واقع بینانه به برخی از شاخصهای توسعه‌ای در استان نگاه داشته باشیم نه تنها در بسیاری از این آیتمها  شاهد پیشرفت چشمگیری در چهارسال گذشته نبودیم بلکه در بسیاری از زمینه ها نیز دچار پسرفت و تا حدودی انحطاط شده ایم .

 

البته در این ایام شنیده‌ها حکایت از این دارد که مخالفان سرسخت انتصاب  استاندار فعلی در چند هفته گذشته اینک  به ناگاه رنگ عوض کرده و از سرناچاری و منفعت اندیشی  این روزها  لباس دوستی  از سر تظاهر برتن نموده اند که در همین راستا  با تمامی توانشان خیز برداشته اند تا به هر ترفند و قیمتی که است  در این چهار سال پیش رو از گردونه مدیریتها حذف نشوند اما درایت استاندار کردستان چنین نویدی را خواهد داد که عدالت واقعی را در ارتباط با مدیران سیاسی ناکارآمد و کارآمد را مورد توجه جدی قرار خواهد داد .

 

حال مردم بی صبرانه به انتظار زلزله ای حداقل بیست ریشتری در تغییرات مدیریتی استان هستند مردم فهیم و قدرشناس استان بزرگترین خواسته اشان از استاندار انتصاب شایستگان و دلسوزان واقعی بدور از هرگونه نگاه سیاسی و جناحی می باشد، مردم از استاندار فعلی خواهان انتصاب مشاورانی قوی و نخبه و دارای بارعلمی برای کمک به پیشرفت استان هستند زیرا تجربه گذشته نشان داده است که "رودربایستی سیاسی" در برهه خاصی سبب شد  تا شاهد انتصاب سیستم مشاوران از سرناچاری ترکیبی از افراد با رده‌هایی سنی پیری و سالمندی  باشد، افرادی  که تفکر جدید و علمی قابل قبولی به مدیر عالی استان برای پیشبرد امورات زیربنایی جامعه  را نداشتند.

 

و اما سخن پایانی؛ مردم از استاندار این انتظار را دارند که  اجازه ندهند تا سیستم مدیریتی در استان بار دیگر حیاط خلوت برخی از معلمین و ناظمهای از جنس سیاسی مدارس گردد که همین اندک افراد بزرگ شده ستادهای انتخاباتی از سر طمع به  مدیرشدن کلاسهای درس و مدرسه را رها کرده و بر کرسی  بعضی از مدیریتیهای کلان استان جلوس کردند همگی بر این اصل باور قلبی داریم که  معلمین خوب و متعهد شغلشان برگرفته از شغل انبیاء و بسیار مقدس می باشد قطعا این عزیزان با تجاربی که در عرصه آموزشی دارند خواهند توانست یک مدرسه دویست یا سیصد نفره را مدیریت نمایند اما پوشیدن قبای مدیریتهای استانی بسیار برایشان گشاد خواهد بود پس نباید در یک استان فرهنگی که سرشار از توانمندان و متخصصان و نخبگان هست  کوتوله های سیاسی یک تنه مدیریت استان را تسخیر نمایند.        

 

 نویسنده: محمد قادرمرزی

 برچسب ها :

زلزله سياسيمديرانكردستانآرباباخبر

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
ArbabaKhabr Telegran Channel
آخرین اخبار
پربازدیدترین اخبار یک ماه اخیر