پنجشنبه 27 آذر 1399 / 19:03|کد خبر : 4107|گروه : اقتصادي

در گفتگو با مسئول شرکت سرمایه گذاری استان کردستان تشریح شد؛

ثبت نام در سامانه سجام برای چه افرادی اجباری است؟

ثبت نام در سامانه سجام برای چه افرادی اجباری است؟

شرکت سرمایه گذاری استانی سهام عدالت کردستان از دارندگان سهام به روش غیرمستقیم، خواست چنانچه افراد بخواهند سهام عدالت خود را بفروشند حتما نیاز است تا هر چه سریعتر نسبت به احراز هویت در سامانه سجام اقدام کنند.  

سمیرا احمدی مسئول دفتر شرکت سرمایه گذاری استان کردستان در گفتگو با خبرنگار آربابا خبر، به تشریح لزوم ثبت نام سجام توسط افرادی که روش "غیرمستقیم" را برای مدیریت سهام عدالت خود انتخاب کردند، پرداخت و افزود: با توجه به آزاد سازی سهام عدالت در اوایل سال ۱۳۹۹ و فراهم آمدن امکان نقل و انتقال این سهام در بازار بورس، انتخاب دو روش "مستقیم" و "غیر مستقیم" توسط دولت برای سهامداران فراهم شد.
 
وی افزود: دسته اول سهامدارانی بودند که با انتخاب روش مستقیم، اقدام به انجام مراحل آزاد سازی از طریق مراجعه به سایت samanese.ir کرده و ضمن تکمیل مراحل آزادسازی سهام عدالت و ثبت نام در سامانه سجام، توانستند به انجام معامله در بازار بورس دسترسی داشته باشند.
 
احمدی ادامه داد: دسته دوم، سهامدارانی بودند که هیچ اقدامی انجام نداده و درواقع روش غیر مستقیم را جهت مدیریت سهام خود انتخاب کرده و صرفا اقدام به دریافت سود سهام خود می کردند.
 
وی خطاب به سهامدارانی که روش "غیر مستقیم" را برگزیدند، گفت: تاکنون ضرورتی برای ثبت نام این افراد در سامانه سجام نبوده و سهامداران، سود سهام شرکت های سهام عدالت را دریافت می کردند اما باید توجه داشته باشند که دریافت مرحله آتی سود سهام عدالت برای افرادی که بخواهند سهام خود را بفروشند، صرفا منوط به ثبت نام در سامانه سجام و داشتن کد بورسی خواهد بود.
 
وی گفت: در همین راستا ضرورت دارد تا سهام داران سهام عدالت استان که روش غیرمستقیم را انتخاب نموده اند به منظور برخورداری از منافع سهام عدالت نسبت به ثبت نام در سامانه سجام به نشانی www.sejam.ir اقدام نمایند.
 
انتهای پیام/


برچسب ها :

سهام عدالتکردستانسرمایه گذاری استانی

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
ArbabaKhabr Telegran Channel