شنبه 23 اسفند 1399 / 09:30|کد خبر : 4322|گروه : سياسي

واکنش علمای اهل سنت به یک تمبر جنجالی با تصویر پاپ؛

اقدام ناشیانه اقلیم کردستان در مسیر کسب رضایت طاغوت است/ چاپ تمبر با تصویر پاپ زیرسوال بردن فداکاری‌های سردار صلاح الدین ایوبی است

اقدام ناشیانه اقلیم کردستان در مسیر کسب رضایت طاغوت است/ چاپ تمبر با تصویر پاپ زیرسوال بردن فداکاری‌های سردار صلاح الدین ایوبی است

علمای اهل سنت کردستان در واکنش به تمبری جنجالی در که در جریان سفر پاپ فرانسیس به اقلیم کردستان از آن رونمایی شد اعتراض کردند و آن را نوعی اهانت به تمامی مسلمانان کرد زبان دانستند.

به گزارش آربابا خبر، در جریان سفر پاپ فرانسیس در هفته گذشته به اقلیم کردستان عراق سران این اقلیم به مناسبت این سفر از تمبری رونمایی کردند که موجب اعتراض شدید مسلمانان کرد زبان در سراسر دنیا شد، در این تمبر مناطق کردنشین زیر یوغ آیین مسیحیت برده شده است.
 
 
 
اقدام ناشیانه اقلیم کردستان در مسیر کسب رضایت طاغوت است
 
ماموستا لقمان محمیان امام جمعه اهل سنت بیجار در گفتگو با خبرنگار کُردتودی اظهار داشت: اسلام دین صلح و دعوت به رهایی از زیر یوغ طاغوت و آزادگی برای همه جهانیان است؛ در نظام پالیسی سیاسی قرآن کریم به همه سردمداران و نظام های حکومتی و تک تک آحاد جامعه مسلمین چنین تذکر می دهد: « يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا لَا تَتَّخِذُوا الْيَهُودَ وَالنَّصَارَىٰ أَوْلِيَاءَ ۘ بَعْضُهُمْ أَوْلِيَاءُ بَعْضٍ ۚ وَمَنْ يَتَوَلَّهُمْ مِنْكُمْ فَإِنَّهُ مِنْهُمْ ۗ إِنَّ اللَّهَ لَا يَهْدِي الْقَوْمَ الظَّالِمِينَ»
 
وی ضمن محکوم کردن اهانت اقلیم کردستان مبنی بر اینکه در تمبری توهین آمیز مناطق کردنشین را زیر پرچم مسیحیت برده است، افزود: پرچم توحید و عدالت بر همه چیز برتری دارد و اقدام سران اقلیم کرردستان عراق که تمبر یادبود مناطق کردی را زیر یوغ پرچم مسیحیت برده،  تکرار اشتباهات استراتژیک سیاسی خود در جریان همکاری با اسرائیل و استکبار در موضوع رفراندوم است که در داخل احزاب سیاسی و مردم مسلمان کورد با آن مخالفت نمودند و شکست خورد.
 
 
 
امام جمعه اهل سنت بیجار گفت:  این اقدام جاهلانه توهین به مقدسات و عقاید تمام مسلمانان کردستان است و ملت کورد همواره با افتخار در اعتلای دین تلاش نموده اند و بزرگ مردانی چون صلاح الدین ایوبی که صلیبیون را شکست داد داشته اند.
 
ماموستا محمدیان تصریح کرد:  حاکمان منطقه اقلیم کردستان چطور خود را مسلمان و کورد می دانند و ادعای پیروی از بزرگان را دارند در حالی که این کار توهین به همه داشته های پیشینان در راه اسلام است.
 
وی عنوان کرد: رهبران و اپوزیسیون اقلیم کردستان بدانند این کار ناشیانه و پیروی از استکبار در مسیر کسب رضایت طاغوت از طرف مردم مسلمان کورد محکوم خواهد شد.
 
تمبر پاپ، جنجالی بزرگ و خلاف اصول و قواعد بین الملل است
 
 
 
ماموستا جمال کریمی عالم برجسته اهل سنت کردستان در گفتگو با خبرنگار کُردتودی، اظهار کرد: معرفی بخش هایی از سرزمین ایران اسلامی به عنوان منطقه اقلیم خلاف واقعیت است و مقامات گستاخ در اقلیم کردستان بدانند نمی‌توانند از سفر پاپ در مسیر آرزوهای غیر واقعی خود علیه یکپارچگی سرزمین‌ کشورهای همسایه استفاده کند.
 
 وی افزود: مناقشه مرزی بین کشورهای ترکیه، ایران، سوریه و عراق موضوعی است که جزو اهداف اصلی دشمنان است و با انتشار این تمبر که ادعای جدایی طلبان کرد در آن حک شده است به صراحت نیات شوم دشمن را آشکار کرده است.
 
ماموستا کریمی عنوان کرد: صلاح الدین ایوبی که برای برقراری حق و عدالت و آزادی و برابری و حمایت از مظلومان رنج و مشقت بسیاری را به جان خرید و برای پیشرفت و پیروزی اسلام بسیار تلاش کرده و در جهت برافراشتن پرچم اسلام به جنگ صلیبیان رفت تا مرز سرزمین اسلام را گسترش دهد، انتشار این تمبر در جهت زیر سوال بردن این حرکت عظیم است و دشمنان بدانند هیچ دینی غیر از دین مبین اسلام در این مناطق  گسترش پیدا نخواهد کرد و رویاهایشان تبدیل به واقعیت نخواهد شد.
 
وی خاطرنشان کرد: ما علمای اهل سنت  کردستان، مخالفت شدید خود را به تلاش های مقامات اقلیم کردستان عراق  در انتشار این تمبر و دامن زدن به منازعات منطقه‌ای و بین المللی ابراز می‌کنیم و نسبت به این اقدام برنامه‌ریزی شده دشمن سکوت پیشه نخواهیم کرد و آن را محکوم می‌کنیم.
 
تمبر پوشالی اقلیم کردستان نقشه از پیش طراحی شده رژیم صهیونیستی است
 
 
 
ماموستا یدالله امین زاده از علمای اهل سنت شهرستان سقز گفت: اقدام اقلیم کردستان علیه دین اسلام، حمله ای برنامه ریزی شده است که از سوی کشورهای استکبارمدیریت شد.
 
ماموستا امین زاده اظهار داشت: رهبران ساده لوح اقلیم کردستان بازیچه دست یهودیان صهیونیستی شده اند و علمای اهل سنت این اقدام توهین آمیز را محکوم می کنند.
 
ماموستا امین زاده افزود: علمای کشورهای اسلامی نیز باید همصدا با هجمه توهین به مقدسات اسلام برخورد کنند تا جلو این اعمال وقیح گرفته شود.
 
وی با اشاره به رونمایی از تمبری توسط اقلیم کردستان علیه تمامیت ارضی ایران در حاشیه سفر اخیر پاپ به این منطقه خاطرنشان کرد: در این راستا همه ما علما اهل تسنن و تشیع این اهانت آشکار را ضمن محکومیت، با جدیت پیگیر هستیم.
 
امین زاده تصريح کرد: عملکرد اخیر غربی ها در توهین به مقدسات اسلام نشان داده است که این مسئله یک امر تصادفی نبوده، بلکه از وجود یک توطئه حکایت دارد.
 
وی اضافه کرد: بی تردید پشت پرده این اقدامات رژیم جعلی صهیونیستی قرار دارد.
 
ماموستا امیتن زاده گفت: کشورهای اسلامی در مقابل توهین به مقدسات اسلام احساس مسئولیت کنند و در وهله اول در برابر این توهین ها رابطه خود را با کشورهای حامی توهین به مقدسات قطع کنند تا منطق قوی اسلام به جهانیان نشان داده شود.
 
تمبر اقالیم کردستان عراق به منزله اقدام برای ترویج دین مسیحیت در منطقه است
 
 
 
ماموستا سیدمحمد حسینی از علمای اهل سنت شهرستان سروآباد نیز توهین روسای اقلیم کردستان به مقدسات اسلام را محکوم کرد.
 
ماموستا حسینی افزود: روسای اقلیم کردستان هدف از اجازه دادن چاپ این تمبر و همکاری با جنایات پیش آمده را برای حفظ جایگاه خود در میان کشورهای غربی انجام داده اند.
 
وی ادامه داد: اگر امروز جواب دندان شکنی به کشورهای غربی و بخصوص مدیران و کار به دستان اقلیم کردستان عراق ندهیم در آینده ی نزدیک صهیونیست هم به راحتی وارد کارآمده و جنایات ناخوشایندی را علیه اسلام انجام خواهند داد و که باید مثل سردار ایوبی ها و شهید سلیمانی ها سخت مقابل این توهین ها مقابله کنیم.
 
ماموستا حسینی گفت: غربی ها با این کارشان ترویج دین مسیحیت در میان کشورهای منطقه را هدف گرفته اند و تنها هدفشان کم رنگ کردن دین اسلام است.
 
انتهای پیام/


برچسب ها :

تمبراقلیم کردستانپاپعلمای اهل سنت کردستان

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
ArbabaKhabr Telegran Channel